قدم به قدم با سامسونگ

سامسونگ(SAMSUNG) امروز روز انقدر بزرگ  شده است که دیگر نمی توان گفت شرکت می توان آن را به اسم یک شهر یا دهکده نام برد. شاید هر فردی فکر کند که این شرکت با سرمایه هنگفت به اینجا رسیده است اما اینگونه نیست. واژه سامسونگ در زبان کره‌ای هانجا به معنی سه‌ستاره است. منظور از عدد سه در این نام، توان و بزرگی، و منظور از ستاره، جاودانگی است.در این مقاله از اولین قدم SAMSUNG که در صنعت خوراک است تا آخرین قدم آن که تکنولوژی و گوشی است  صحبت می کنیم .

قدم اول برای تاسیس امپراطوری خود :

لی بیونگ چول در سال 1910و در شهرستان اویریئونگ استان گیونگسانگ جنوبی چشم  به جهان گشود.لی بیونگ چول در سال 1938 شرکت سامسونگ را در شهرستان دانگو تاسیس کرد.اولین فعالیت شرکت سامسونگ صادرات بود آن هم صادرات ماهی خشک و مواد غذایی محلی که می توان گفت با حدود 40 کارگر شروع به کار کرد.

فعالیت های سامسونگ :

شاید برای شما جالب باشد که بدانید سامسونگ در اولین فعالیت های خود در حوزه های مواد غذایی و بیمه فعالیت می کرده که بعد ها با وارد شدن به تکنولوژی توانست جزء اولین ها در جهان شود.سامسونگ در سال 1969 وارد تکنولوژی شد و سامسونگ الکترونیس را تاسیس کرد که بعد از وارد شدن در الکترونیک و جهانی شدن در زمینه ساخت و ساز و کشتی سازی هم به فعالیت های متعدد پرداختند.

تاثیر SAMSUNG بر جهان اولی بودن  کره جنوبی :

سامسونگ به‌عنوان یکی از باارزش‌ترین برندهای جهان در سال‌های اخیر، تأثیر زیادی در توسعه‌ی اقتصادی، سیاسی، رسانه‌ای و حتی فرهنگی کشورش یعنی کره‌ی جنوبی داشته است. کارشناسان معتقدند این شرکت نقشی مهم در انقلاب اقتصادی کره و تبدیل شدن آن از کشوری در‌حال‌توسعه به کشوری توسعه‌یافته داشته است.
در واقع این شرکت با وجود فعالیت های متعددی که در زمینه های مختلف می کند توانسته است تا بیش از نیمی از صادرات کشور کره جنوبی را از آن خود کند و نقش تاثیر گذاری در جهانی شدن کشور خود داشته باشد به خصوص در حوزه ی الکترونیک.

این شرکت با قدم برداشتن در الکترونیک در سال 1969 روز به روز به پیشرفته خود اضافه کرد و اول فعالیت خود را با تولید تلویزیون آغاز کرد و اولین تلویزیون سیاه و سفید را تولید کردند.در دهه ی 70 در پتروشیمی فعالیت خود را شروع کرد و همچنین در این دهه ماشین لباسشویی،  یخچال و ماکروویو را تولید کرد.

شرکت های تابع سامسونگ :

امروزه گروه سامسونگ شامل مجموعه‌ای از ۸۰ شرکت است که بزرگترین مجموعه تجاری-صنعتی در کره جنوبی محسوب می‌شود.

شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های زیرمجموعه آن عبارتند از:

سامسونگ الکترونیک (بزرگترین شرکت فناوری اطلاعات جهان) بزرگترین شرکت این گروه، صنایع سنگین سامسونگ (دومین شرکت بزرگ صنایع کشتی‌سازی کره جنوبی)، شرکت مهندسی سامسونگ و سامسونگ سی اند تی (به ترتیب سیزدهم و سی‌وششمین شرکت‌های بزرگ ساختمانی جهان)، سامسونگ کارت، فایر، لایف (چهاردهمین شرکت بزرگ بیمه عمر جهان) اورلند، کره جنوبی (قدیمی‌ترین شهربازی در کره جنوبی)، تکوین و چیل ورلدواید (پانزدهمین شرکت تبلیغاتی جهان).

سامسونگ در دهه ی 1990 تمام تمرکز خود را بر محصولات الکترونیک خود گذاشت و شروع به تولید تلویزیون رنگی، کامپیوتر، مموری و هارد کامپیوتر شخصی  و همچنین موبایل کرد که امروز جزء ابر قدرت های این حوزه است .

در اصل موفقیت سامسونگ در تولید گوشی را می توان از سال 1999 دانست، اولین موبایل که قابلیت وصل شدن به اینترنت را داشت وارد بازار کرد.

شرکت سامسونگ به قدری بزرگ شده است که شما می توانید تاثیراتش را حتی در محصولات چاپی با تولید دستگاه های چاپ با کیفیت ببینید.

رقبای سامسونگ و چالش های آن :

سامسونگ در سال های اخیر در عرصه ی گو شی حرف  اول را می زند و در رده ی دوم کمپانی اپل قرار دارد که می تواند برای او رقیب خوبی باشد اما مشکل سامسونگ در این رده نیست زیرا رقابت او با اپل بر سر گوشی های گران قیمت است چالش سامسونگ در عرضه کردن گوشی های ارزان قیمت و با کیفیت در بازار است که حضور سه شرکت چینی هواوی، شیائومی و لنوو توانسته اند با ارائه گوشی های ارزان قیمت در مدت کوتاه سهمی از بازار را از آن خود کنند که این باعث نگرانی سامسونگ در آینده خواهد شد.

آینده نگری سامسونگ :

سامسونگ اعلام کرده است که قصد دارد شرکت ژیلابس را خریداری کند . این شرکت در حوزه تحلیل خدمات و شبکه های مبتنی بر هوش مصنوعی فعالیت می کند.هدف از خرید این شرکت توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی سامسونگ در حوزه 5G عنوان شده است.5G در دنیای اینترنت و هوشمند تحول بسیار زیادی ایجاد می کند به طوری که مدیر عامل شرکت ژیلابس می گوید : فناوری نسل پنجم تحولات عظیمی در دنیای ارتباطات ایجاد می کند و ما خوشحالیم که جزء خانواده سامسونگ الکترونیکس هستیم.

سامسونگ تلاش می‌کند با ترکیب توانایی‌های این دو شرکت، فناوری پیشرفته‌ای را برای متحول ساختن دنیا در انتقال از نسل چهارم به نسل پنجم اینترنت عرضه کند.

شرکت خود را به برند تبدیل کنید :

سامسونگ بهترین مثال برای برند سازی است، این شرکت با 40 کارمند و کارگر شروع به کار کرد و امروزه بیش از نیمی از جهان از محصولات و خدمات سامسونگ استفاده می کنند و او را برند می دانند.

سامسونگ با پشتکار و تلاش فراوان نه تنها در حوزه الکترونیک بلکه در 10 ها حوزه ی دیگر خود را اثبات کرده است ، شرکت خود را یک برند بدانید و تلاش کنید  تا به یک برند تبدیل شوید. در ادامه سزر گذشته دیگر برند ها را باز گو می کنیم تا با تلاش و پشتکار دیگر برند ها آشنا شوید. 

مقوا تمام تلاش خود را می کند تا شما در عرصه تکنولوژی اطلاعات کافی را کسب کنید و با برند های بزرگ آشنا شوید و بدانید که کدام برند ها در عرصه صنعت چاپ تاثیر به سزایی گذاشته اند.سامسونگ تاثیرات بسیاری با تولید دستگاه های چاپی در صنعت چاپ گذاشته است.

پاسخی بگذارید