هر آنچه از چاپ میخواهید ما برایتان فراهم میکنیم. با متخصصین ما تماس بگیرید.

مراحل چاپ افست چیست ؟

این چاپ عموما بر روی کاغذ، فلز و یا نایلون انجام می‎شود و تعداد تیراژ آن بیشتر از 1000 عدد می‎باشد. کیفیت چاپ عالی و مورد پسند بسیاری از مشتریان است. دستگاه هایی که برای چاپ افست مورد استفاده قرار می‎گیرند، چاپ هایی با سایزهای 50 * 35 سانتي متر تا 100*70 و یا سايز 140 *100 را منتشر می‎نمایند.

چاپ افست نخست آن چه را که باید چاپ شود بر روی صفحه‌ای فلزی به نام زینک منتقل می‌کنند، سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری حساس می‌کنند . فقط نوشته‌ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به خود می‌گیرد. زینک را به دوراولین استوانه می‌پیچند؛ طرح آن بر اثر فشار روی پوشش لاستیکی استوانه دوم برمی گردد. کاغذ سفید که به طور متوالی به دور استوانه سوم می‌پیچد،مطالب را از روی پوشش لاستیکی استوانه دوم می‌گیرد. زینک ها به طور معمول تا تیراژ ۵۰۰۰۰ عدد را به خوبی چاپ می کنند.

سیستم رنگ در چاپ افست چگونه است ؟

در چاپ اُفست از سیستم رنگی Cyan  , Magenta , Yellow , blacK ) CMYK) استفاده می کنند. رنگها به صورت جدا گانه بر روی کاغذ چاپ می‌شوند . دستگاه‌های چاپ افست با توجه به مدل و قیمت آنها بین ۱ تا ۵ ستون رنگ دارند .

کدام چاپ برای تیراژبالا مناسب تر است؟

چاپ افست همواره روشی برای دستیابی به بهترین کیفیت و بالاترین تیراژ است. نحوه ی محاسبه ی قیمت چاپ در سیستمِ چاپ افست به این صورت است که از یک برگ تا ۵۰۰۰ برگ هزینه ای ثابت برای چاپ دریافت می گردد و با توجه به اینکه هزینه ی ساخت زینک نیز ثابت بوده و به تیراژ کار بستگی پیدا نمی کند با افزایش تیراژ هزینه ی چاپ هر برگ کاهش می یابد.

این چاپ  برمبنای تقابل بین آب و مرکب شکل گرفته است. چاپ کارت ویزیت ، چاپ سربرگ، چاپ تراکت و برگه های تبلیغاتی، چاپ کاتالوگ، ست کامل اداری، چاپ پوستر، چاپ و ساخت پاکت، چاپ کارت تبریک و کارت پوستال از مواردی است که توسط چاپ افست فراهم می شود.
این چاپ با چاپ دیجیتال تفاوت هایی دارد مثل نوع کاغذ، هزینه،کیفیت و…

شما می توانید مراحل و کارکرد چاپ دیجیتال را مطالعه کنید.

مقوا چاپ های متنوعی با  بهترین کیفیت و قیمت مناسب را در اختیار شما می گذارد، چاپت را مقوایی کن.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی