ما در مقوا تمامی خدمات چاپی را ارائه می‌دهیم. اگر اینجا پیدا نکردید با ما تماس بگیرید.

مراحل رسیدن به یک چاپخانه آنلاین موفق

چگونه می توان باور کرد، کاری هم چون چاپخانه و چاپ که کاری فیزیکی و حضوری است، چه طور امکان دارد که به صورت آنلاین صورت گیرد و شما بدون هیچگونه دغدغه ای می توانید به صورت آنلاین محصولات چاپی خود را تهیه کنید.

چاپ آنلاین به شما این امکان را می دهد که از جغرافیای چاپخانه خود خارج شوید و از نقاط مختلف شهر و کشور سفارش چاپ بگیرید. کاری که مجموعه هایی مثل نقش الماس، چاپ انعکاس، طراحان آزادی و امثال آنها انجام می دهند. اگر قصد دارید وارد همچین ماجرایی بشوید، این مقاله فوقش نیم ساعت وقت شما را می گیرد، اما بدون شک به خواندنش میارزد. چون سیر تا پیاز داستان و نتیجه ۳ سال تجربه عملی و بررسی چندین چاپخانه آنلاین موفق دنیا و ایران، به زبان ساده و خودمانی نوشته شده است.

۷ گام اساسی برای موفقیت در چاپ آنلاین

بررسی پیشینه چاپخانه های موفق در فضای آنلاین، نشان می دهد که آنها در استفاده از فرصت چاپ آنلاین، ۷ گام زیر را طی کرده اند:

۱_تعیین استراتژی ورود به بازار

۲_طراحی فرایندهای کسب و کار

۳_طراحی هویت برند

۴_خرید نرم افزار، طراحی سایت و اپلیکیشن چاپ آنلاین

۵_طراحی نقشه سفر مشتری

۶_جذب و آموزش منابع انسانی

۷_بازاریابی آنلاین و آفلاین

گام اول: تعیین استراتژی ورود به بازار چاپ آنلاین

یک استراتژی خوب برای ورود به بازار چاپ آنلاین با طی کردن ۳ مرحله زیر بدست می آید:

۱.بخش بندی بازار

۲.هدف گذاری بازار

۳.جایگاه یابی در بازار

۴.خوب ببینیم که این مراحل چه هستند.

۵.بخش بندی بازار چاپ آنلاین

قبل از ورود به هر بازار باید بتوانید آن بازار را بخش بندی کنید. بسته به نوع فعالیت این بخش بندی می تواند بر اساس پارامترهای مختلفی انجام شود. برای چاپ آنلاین بخش بندی زیر می تواند مناسب باشد:

بخش بندی بر اساس نوع مشتری: مصرف کننده نهایی یا همکار

بخش بندی بر اساس منطقه و محدوده جغرافیایی: مثلا بازار کرج

بخش بندی بر اساس نیاز بازار: مثل چاپ بنر، چاپ فرم های عمومی و …

بخش بندی بر اساس اندازه مشتری: کسب و کارهای کوچک یا سازمانی های بزرگ دولتی یا خصوصی

بعد از بخش بندی بازار نوبت می رسد به انتخاب یک بخش خاص به عنوان هدف. هر چه هدف دقیقتر باشد، نتیجه بهتری خواهید گرفت. به طور مثال «بازار چاپ بنر تهران پارس» می تواند یک بخش بندی خوب باشد.

سوال این است که مشتریان بر اساس چه پارامترهایی شما را با رقیب هایتان مقایسه می کنند. این پارامترها را لیست کنید و هم به خودتان و  هم رقیبهایتان نمره بدهید. به نظر نگارنده این نوشته، پارامترهای زیر مهمتر از بقیه هستند:

قیمت چاپ

تنوع محصولات چاپی

سهولت سفارش گیری

سرعت چاپ و تحویل

کیفیت چاپ و متریال

بسته بندی محصولات چاپ شده

خدمات تکمیلی مثل طراحی

در گام بعدی این مورد را در یک جدول بگذارید و به رقبای خودتان بر اساس آن امتیاز بدهید.

نکته مهم:

استراتژی ورود به بازار شما حتما باید فقط یکی از حالت های زیر باشد. دقت کنید که انتخاب استراتژی حد وسط محکوم به شکست در بازار است.

۱_محصول استاندارد و ارزان با عرضه گسترده

۲_محصول لاکچری و گران با عرضه محدود

۳_محصول سفارشی ویژه مشتریان خاص

گام دوم: طراحی فرایندهای چاپ آنلاین

مدیریت بر اساس فرایندها این روزها حرف اول را میزند و سبک های مدیریت وظیفه ای دیگر کارایی لازم را ندارند. فرایندها مجموعه از فعالیت ها هستند که یک یا چند ورودی دارند و خروجی آنها برای مشتری ارزش ایجاد میکند. به زبان ساده فرایندها به ما می گویند که کارها را به چه شیوه ای انجام بدهیم.

گام سوم: طراحی هویت برند چاپخانه آنلاین

هرچیزی یک هویتی باید داشته باشد وگرنه ما در ارتباط با آن تکلیف خود را نمی دانیم. برند هم همینطور است. برندهای مطرح دنیا مثل بنز، کوکاکولا و استارباکس سالهاست که بر روی هویت برند خود کار میکنند و همانطور که میدانید برند آنها با ارزش ترین دارایی آنهاست.

هویت برند چهار جزء دارد:

۱_تمایز: اینکه مشتری شما بتواند شما و محصولتان را از نمونه های مشابه تشخیص دهد. یک نام متمایز، رنگ مشخص و بسته بندی منحصربفرد می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

نکاتی برای انتخاب یک دامنه متمایز

برای انتخاب دامنه و معرفی سایت به مشتریان هم نیاز به یک نام دارید. یک نام یکتا که در زمینه چاپ تا بحال استفاده نشده باشد. در انتخاب نام به نکات زیر دقت کنید:

اگر کسی از شما بپرسد که معنی این نام چیست، معلوم می شود که آن نام مناسب نیست

دنبال اسامی دهان پر کن و خیلی زیبا نباشید

ترجیحا به نام شرکت و برند شما در فضای آفلاین مرتبط باشد

حواستان به سئو (بهینه سازی برای موتورهای جستجو) باشد چون نام دامنه تاثیر گذار است. چند مثال خوب: Alochap، Chap123، Chapchi

۲_مرتبط بودن: شخصیتی که برای برند خود میسازید باید با زمینه کاریتان ارتباط معناداری داشته باشد. برای مثال دو مجموعه چاپ آنلاین را در نظر بگیرید که نام یکی «ایران کهن» است و دیگری «الوچاپ». به نظر شما برند کدام یک با موضوع چاپ ارتباط بیشتری دارد؟!

محبوبیت برند: برندی که محبوب نباشد برند نیست! متاسفانه در کشور ما طبیعی است که کمپانی ها و محصولات مختلف را با تبلیغاتی خوش رنگ و لعاب معرفی میکنند اما در عمل هیچ خبری از کیفیت و تعهد نیست.  در نهایت شاهد برندهایی هستیم که بدون آنکه محبوب باشند همه مردم آنها را میشناسند مانند سایپا و پراید.

۳_برند آگاهی: یک برند موفق در حافظه مردم جا میگیرد، طوریکه وقتی به خدمات آن نیاز پیدا میکنید فورا نام و شعار آن برند جلوی چشمتان ظاهر می شود.

نکته: اگر شما به تازگی پروژه چاپ آنلاین خود را استارت زده اید (سایت چاپ آنلاین خود را طراحی کرده اید و در حال تعریف محصولات هستید)، پیشنهاد میکنم که یک نام داخلی مناسب برای آن انتخاب کنید. منظورم نامی نیست که به مشتریانتان می گویید، یک نام داخلی بگذارید مثلاً بگویید «پروژه آلفا». چون وقتی کارکنان شما می خواهند راجع به این پروژه صحبت کنند به جای اینکه بگویند چاپیروس یا هر چیز دیگری، نام آن را به کار می برند.

گام چهارم: طراحی قیف مارکتینگ و نقشه سفر مشتری

از مرحله ای که مخاطب با محصول و یا خدمات شما آشنا می شود تا زمانی که محصول و یا سرویس شما را خریداری می کند و همچنین از خدمات پس از فروش شما استفاده میکند، مراحل مختلفی را طی می کند که به آن سفر مشتری گفته میشود. (به سفر مشتری در ادبیات بازاریابی، قیف مارکتینگ هم گفته میشود). یک سفرمشتری خوب که هم مشتری از آن راضی باشد و هم برای شما سودآور است، چهار بخش اساسی دارد:

۱.منو بشناس

۲.منو دوست داشته باش

۳.به من اعتماد کن

۴.از من خرید کن!

تقریبا هر چیزی که تا حالا فروخته اید این چرخه را طی کرده است، بعضی وقتا این چرخه به اندازه یک چایی خوردن طول میکشد، بعضی وقتا ممکن است تا ۱۰ سال هم طول بکشد.

گام پنجم: طراحی سایت و اپلیکیشن چاپ آنلاین

برخی به اشتباه تصور میکنند که قبل از هر چیز باید یک سایت طراحی کنند. سایت به تنهایی برای شما کاری انجام نمیدهد و تاثیرگذاری آن به شدت وابسته به گام های دیگر است. بنابراین زمانی برای طراحی و پیاده سازی سایت و اپلیکیشن هزینه کنید که از درست بودن گام های قبلی مطمئن شده باشید.

حتماً دقت کنید که سایت شما امکانات زیر را داشته باشد:

امکان محاسبه قیمت سفارش

مشاهده لیست قیمت

امکان ارسال و دریافت فایل

امکان پرداخت آنلاین

امکان استعلام قیمت برای سفارشات خاص

امکان چت و گفتگو میان مشتری و شما

اطلاعات تماس شما کاملاً دم دست باشد

قالب سایت چاپ آنلاین

هیچ چیز مثل یک قالب شیک و حرفه ای نمی تواند حس اعتماد یک مشتری جدید را به تخصص و سلیقه شما جلب کند. ساختار یک صفحه وب، رنگ بندی، دسته بندی اطلاعات و نحوه دسترسی به زیردسته ها قالب یک وبسایت را تشکیل می دهند.

بکاربردن مناسب رنگ ها، بستگی به مخاطبان سایت دارد؛ نه خیلی جدی و نه خیلی پر زرق و برگ و جلف. وبسایت شما باید بیانگر هویت برند شما و احساسات آن باشد.  کا کردن با آن هم باید خیلی ساده باشد وگرنه مخاطبان کم حوصله که اتفاقاً اکثریت را تشکیل می دهند فوراً سایت شما را ترک خواهند کرد.

محتوای سایت چاپ آنلاین

هر چیزی که در وبسایت وجود دارد، محتوا نام دارد. محتوا می تواند متن، تصویر، ویدئو، فایل صوتی و غیره باشد. محتوا با اهمیت ترین بخش وبسایت است که نقش بسزایی در رتبه بندی سئو در الگوریتم های جست و جوی گوگل دارد. محتوایی که شما تولید می کنید به مشتریان کمک میکند تا کسب و کار شما را بشناسند، به برند شما اعتماد کنند، از شما خرید کنند و به شما وفادار بمانند.

گام ششم: جذب و آموزش منابع انسانی

همه مدیران موفق اتفاق نظر دارند که مهمترین سرمایه هر سازمانی، کارکنان و منابع انسانی آنها هستند و جذب منابع انسانی دشوارترین مرحله در فرایندهای منابع انسانی هر شرکت و سازمانی است. برای راه اندازی یک چاپ آنلاین موفق باید روی این موضوع وقت بگذارید. به طور کلی به تخصص های زیر در این کار نیاز خواهید داشت:

مدیر سایت

توانایی ها: تسلط به سیستم مدیریت محتوا، تسلط نسبی به مباحث سئو (بهینه سازی برای موتورهای جستجو)، آشنایی با فوتوشاپ

وظایف: ورود محتوا و تعریف محصولات در سایت، مدیریت سایت

کارشناس محتوا

توانایی ها: آشنایی با تبلیغ نویسی و کپی رایتینگ، تسلط به فتوشاپ، تسلط نسبی به نرم افزارهای ویرایش ویدئو

وظایف: تولید محتوای متنی، تصویری و ویدئویی در سایت و شبکه های اجتماعی

کارشناس فروش

توانایی ها: مهارت ارتباط تلفنی و حضوری، آشنایی با چاپ و مفاهیم آن

وظایف: تماس تلفنی و حضوری با مشتریان، پاسخگویی به سوالات مشتریان تلفنی، چت سایت و شبکه های اجتماعی

کارشناس دیجیتال مارکتینگ

توانایی ها: مهارت در طراحی و اجرای کمپین های آنلاینف تسلط به سئو، ایمیل مارکتینگ و سوشال مارکتینگ.

وظایف: طراحی و اجرای کمپین های بازاریابی دیجیتال

گام هفتم: بازاریابی چاپ آنلاین

چاپ آنلاین اساساً مربوط به تیم بازاریابی و فروش است در حالیکه خیلی از چاپخانه ها این موضوع را به بخش فناوری اطلاعات خود می سپارند. یعنی به جای تاکید بر جنبه های فروش و بازاریابی، روی جنبه های فنی آن زوم کرده اند. شکی نیست که فناوری اطلاعات بخش جدائی ناپذیر و کلیدی چاپ آنلاین است اما مشتریان مهمترین موضوع هر کسب و کاری هستند و تمرکز اصلی باید معطوف به آنها باشد.

قبل از هرچیز فروشنده های خود را توجیه کنید

هر چیزی یک محدودیتی دارد، چاپ آنلاین شما هم از این قاعده مستثنی نیست. خیلی ها بدون آنکه  تیم فروش خود را توجیه کنند، آن ها را یک راست می فرستند توی گود: «خوب بچه ها حالا برید بفروشید، ببینم چیکار میکنین». اگر توضیحات کافی به تیم فروش ندهید آنها یک داستانی برای خودشان سر هم میکنند، چون فروشنده ها قوه تخیلی خوبی دارند. یک داستان ساختگی کلی دردسر برای شما درست میکند چون ممکن است به مشتری وعده وعید هایی بدهند که در عمل امکان پذیر نباشد.

بازاریابی دیجیتال چاپ آنلاین

این روزها همه چیز در حال دیجیتالی شدن است، به خصوص بازاریابی! بازاریابی دیجیتال با اینکه مبانی و اصول مشترکی با بازاریابی آفلاین دارد اما ابزارها و شاخص های آن کاملاً متفاوت است.
در ادامه انواع روش های بازاریابی دیجیتال را خلاصه وار معرفی میکنیم.

بازاریابی محتوایی در چاپ آنلاین

بازاریابی محتوایی عملکردی شبیه آهنربا دارد؛ مردم جذب محتوای سایت شما می شوند و با شما وارد یک رابطه طولانی و رضایتبخش می شوند. رابطه ای که سرمنشأ فروش های موفق و دائمی محصولات و خدمات شماست. افراد ابتدا جذب محتوای شما می شوند و اگر مسیر درستی برای آنها طراحی کرده باشید، برای دریافت محتوای بیشتر و ناب تر اطلاعات خودشان را در اختیار شما قرار خواهند داد. در خلال این رابطه، آنها کم کم با شما و محصولاتتان آشنا می شوند. این آشنایی و اعتمادی که در پشت آن است، منشأ فروش های موفق و سودآور شرکت شما خواهد بود.

سئو مارکتینگ در چاپ آنلاین

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) عملیاتی است برای بهبود رتبه سایت شما در نتایج موتورهای جستجو که می تواند ارگانیک (طبیعی) باشد یا الگوریتمی. یکی از مهمترین منابع جذب مشتری در  کسب و کارهای اینترنتی،‌ موتورهای جستجو بخصوص گوگل هستند که نقشی حیاتی دارند. به بیانی دیگر مهمترین هدفی که سئو دنبال میکند، هدایت بازدید کننده هدفمند به سایت شما به صورت رایگان است. کمتر روش بازاریابی را می توان پیدا کرد که مشتریان واقعی را  به صورت رایگان به سمت شما هدایت کند. می توان گفت که بازدهی سئو از هر روش تبلیغاتی دیگری به مراتب بیشتر است.

سوشال مارکتینگ یا بازاریابی شبکه های اجتماعی

آنهایی که صاحب وبسایت هستند میدانند که همه چیز گوگل نیست بلکه این روزها شبکه های اجتماعی هستند که حرف اول را میزنند. محتوای جذاب سایت شما اگر در شبکه های اجتماعی پروموت نشود،‌ در کنج انزوای سایت شما میماند و خاک میخورد! بنابراین اگر میخواهید زحماتتان در تولید محتوا به باد نرود، حتما باید ظرفیت شبکه های اجتماعی را هم با خود همراه کنید.

ایمیل مارکتینگ

ارسال ایمیل هزینه چندانی ندارد و یک‌ راه ارزان برای بازاریابی محصولات و خدمات است. قالب های آماده و جذابی هم وجود دارد که به سادگی میتوانید از آنها استفاده کنید. با ایمیل مارکیتینگ هر کسب و کاری میتواند کمپین های موفقی اجرا کند و نگران هزینه هم نباشد. در زمان هم صرفه جویی می شود.

سامانه چاپ مقوا را دنبال کنید تا با مقاله های جذاب و آموزنده ی بیشتری رو به رو شوید، خوشحال می شویم تا نکات مثبت و منفی مقاله را به ما بگویید.

منبع : چاپیروس


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی اصلی